SSS

Müşterilerimizin Soruları

Aradığınız sorunun cevabı aşağıda yoksa lütfen bize ulaşın.

Protein soya fasulyesinde, mercimekte, kuru fasulyede, kabak çekirdeğinde ve daha başka bir sürü sebzede ve tohumda bulunuyor. Bilinenin aksine bu besinlerden alacağınız protein hayvansal proteinden daha işlevsiz değildir. Aksine daha sağlıklıdır ve yanında doymuş yağ, gereksiz kalori, antibiyotik ve çeşitli hormonlar da almamış olursunuz. Bu cevabı beğenmeyenlere daha bilimsel bir açıklama da yapabilirsiniz. Protein, yiyeceklerin bir bütün olarak kalmasını sağlayan bir bileşendir ve yenilebilir her şeyde bir miktar da olsa vardır.

Veganlara en sık sorulan sorular arasında en önde gelenlerdendir peynir sorusudur. Peynir hemen hemen herkesin çok severek tükettiği bir gıda. Çoğumuz için vazgeçilemez olduğunu da biliyoruz. Ama unutmayın ki hayvansal peynirden vazgeçemiyor olmamızın en büyük sebebi yaptığı bağımlılık! Bununla birlikte peynir dendiğinde çeşitli vegan peynirler de gıda seçeneklerimizin arasında yer alıyor. Özellikle badem ve kamu peynirleri veganların severek tükettiği peynirlerden. Eğer bu biraz pahalı geliyorsa patatesten de peynir yapabileceğinizi unutmayın. Kısacası peynir yerine koyabileceğiniz daha sağlıklı bitkisel muadil seçenekler mevcut!

Mersinden İstanbula geldiğimde vazgeçilmezlerim arasında. Lezzeti çok iyi vegan olmamama rağmen severek yiyorum.

Bora İzci

Mali Müşavir

Hijyen ve servis çok iyi. İstanbulda yediğim vegan restoranlar içinde en iyisi diyebilirim.

Mert Korkmaz

HM Yapı Mekanik

İşlerim yoğun olduğundan dolayı dükkana gitmeye vaktim olmuyor. Eve sipariş veriyorum hızlı ve sıcak teslimat yapıyorlar.

Şahin Kızılaslan

Vesta Danışmanlık